Turnus dla Rodziców w sobotę miał swój rozkwit. Przed południem każdy opiekun mógł wziąć aktywny udział w zajęciach jednostki swojej pociechy. 33 Gromada Zuchowa przy ognisku przygotowywała podpłomyki, 44 Drużyna Harcerska urządziła konkurs na najlepszą potrawę z paleniska, a 49 Drużyna Starszoharcerska miała przyjemność przeprowadzić teleturniej Kocham Cię, Obozie!.
Po obiedzie Rodzice uczestniczyli w grze terenowej prowadzonej przez ich dzieci – na punktach związanych z technikami i umiejętnościami harcerskimi stali zuchy i harcerze. Uczestnicy turnusu dla Rodziców mogli sprawdzić się między innymi w terenoznawstwie, samarytance, zielarstwie, pląsach i zabawach harcerskich oraz układaniu stosów ogniskowych. Za każde dobrze wykonany punkt Rodzice dostali sprawność, a ich celem było zgromadzenie wszystkich podczas gry i dodatkowego biegu na orientację.
Wieczorem wszyscy spotkaliśmy się na obrzędowym ognisku, podczas którego komendantka Szczepu, dh. Agnieszka Piórko, opowiedziała śliczną gawędę o skrzatach słowiańskich i wszyscy radośnie pośpiewali.